Turkish
Turkish

Sac Ekmeği Üretim Hattı

Sac Ekmeği Üretim Hattı

Bu hat sac ekmeği üretmek için özel olarak tasarlanmıştır.hamur aşaması başlar ardından kesme aşamasına geçer. hamur kesme makinası sac ekmek hamurunu kesmek için özel tasarlanmıştır.ardından dinlendirme aşamasına geçer.hamur için özel bant sistemidir.hamur bir kaç bant tabakasına geçer,dinlendirme süresi (10-18) dk aralarındadır.hamur açma aşaması:hamur açma makinesi yumuşak hamurları açmak için özel olarak tasarlanmıştır.

hamur yüzeyine fazla unun püskürtmemesiyle karakterize edilir,ve hamurun yüzeyine püskürtülen un miktarı çok azdır.pişirme işlemini hızlandırmak ve hatta çalışmayı kolaylaştırmak için altı başlı döner saclardan oluşan bir makinedir.

Hattın Makinaları

Otomatik Hamur Kesme Makinası

Bu makine pnömatik ve plc sistemiyle çalışmaktadır. 100 kg lık kapasiteli paslanmaz çelik tank ile donatılmıştır.hamuru karıştırmak ve içindeki havayı boşaltmak için paslanmaz çelik bıçaklarla donatılmıştır. Tank, dilimleyicinin kolay temizlenmesi için kolay açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Gıda sınıfı alüminyumdan yapılmış bir salyangoz (1) ile Donatılmıştır.Gıda sınıfı poliamidden hamur parçalarının boyutlarını değiştirmek ve farklı çaplarda hamur elde etmek için küçük ve büyük bileziklerle donatılmıştır.Hamur,taşıma Sırasında  hamurun banta yapışmasını önlemek için gıda maddelerinin (keçe) taşınması için özel bir malzemeden yapılmış bir  bant üzerinde taşınır. Hamur,taşıma sırasında gıda keçesinden  yapılmış bir malzeme ile kaplanmış bir silindir vasıtasıyla preslenir.Silindir Un ve kepek sağlayarak otomatik olarak çalışan iki (2)  un sprinkler ile donatılmıştır. kesme Makinesi, gerekli hamur parçasının ağırlığını belirlemek için harici bir tartım cihazı ile donatılmıştır.kesme makinesi, inverter yoluyla kesme makinesini ve birinci fermenterin çalıştırıp söndürülmesi ve hızlarını kontrol eden bir kontrol paneli ile donatılmıştır.Kontrol paneli elektrik koruması ile donatılmıştır.

Birinci Fermenter

Keçeden yapılmış konveyör bantlarla çalışır.Yan kapılar ortadan Şeffaf plastik dıştan paslanmaz çelikten yapılmıştır. Çekme Sistemi ile Açılıp Kapatılabilir. Nemi korumak için yanlarda, üstte ve altta Tamamen kapatılmıştır.İç aydınlatma ile Donatılmıştır. Paslanmaz çelikten fazla un için çekmecelerle donatılmıştır. Çoklu hızla çalışan bir motorla çalışır Gerekli fermantasyon süresini kontrol etmek için (inverter)  tarafından kontrol edilir. Konveyör bantları palet yönlendirici (prem) ile  donatılmıştır. Hijyeni korumak için paslanmaz çelik kapak ile birlikte verilir,Ve işçinin Elinin  hareketli veya tehlikeli Parçalara Ulaşmasını Önler.

Otomatik Hamur Açma Makinesi

hamur kolay bir şekilde açılır. hamuru otomatik bir şekilde hava sistemini kullanarak birinci fermenterden alır ve son fermentere teslim eder. hamur piston,sensö , ve kromdan
yapılmış. iticiler yoluyla nakledilir.fazla unu taşıyan
bantlarla ve kromdan çekmecelerle donatılmıştır. açıcı bıçakların taba nı kromdan yapılmış ve yğksek kalınlığa sahiptir , bıçağın bükülmesini engeller ve bıçağın silindir tabanına değmesini sağlar.Hamurun üzerine un serpmek için bir mekanizma ile donatılmıştır,unun ekonomik bir şekilde serpmesini sağlar ve kesme makinesinin dışına dağılmasını önler.makinanın oklavaları sertleşmiş kromdan yapılmıştır (hard chrome).(Aşırı Yük) özelliğine sahip bir anahtarla donatılmıştır.

Pişirme Sacları

Yüksek kaliteli bir sac ekmeği üretmek için mükemmel ısı dağılımı Sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış bir sac sistemi aracılığıyla Gazla çalışan bir makine. pişirme sacları , içinde mükemmel termal Homojenlik sağlayacak , sıkı bir şekilde yalıtılmıştır ısının tutulmasını Ve sızdırılmamasını sağlar, bu da kullanılan yakıtın ekonomik tüketimini Artırır.Her sacda diğer saclardan ayrı bir gazlı ızgara bulunur. sacların dönüş hızını kontrol etmek için bir kontrol paneli ile donatılmıştır.

Teknik özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLER PDF

Hattın Videosu

Sac ekmek üretim hattı

daha fazla gör

Foto Galeri

Size hizmet vermekten mutluluk duyarız

Her zaman hizmetinizdeyiz

Bizimle iletişime geçin

Sorularınızı ve yorumlarınızı cevaplamak için buradayız

E-posta

info@hwashtek-tr.com

telefon

+905010088882

adres

Alparslan mah. Hassa çevre yolu TÜRKİYE-HATAY-KIRIKHAN