Turkish
Turkish

Arap Ekmeği Üretim Hattı ( Yüksek Kapasiteli)

Arap Ekmeği Üretim Hattı ( Yüksek Kapasiteli)

Dar alanlar için Arap ekmeği  üretim hatları ve çeşitli ekmek üretim hatlarına ek olarak büyük ve küçük işletmelere uygun olan kaliteli ve yüksek verimliliği  sağlayan hatlarımız da vardır. Hattın kurulacağı yere uygun olarak  tasarlanabilir. Bu hatlar  12000 parçaya kadar varan üretime sahiptir. Hattı çalıştırmak için çok  sayıda işçi gerektirmez. Mekanik parçaların ve çalışma  sistemlerinin yüksek güvenirliliği ve uyumluluğu

fazla unun hamur yüzeyine düşmesini engelleyen bir sistemle donatılmıştır Kapsamlı güvenlik sistemleri ile donatılmıştır.un sprinkleri için elektronik kontrol sistemi ile donatılmıştır.kaliteli bir ekmeğin üretilmesini sağlar.Hattın çalıştırılmasında kullanılan enerjinin tüketilmesinde çok ekonomiktir.Sökme ve  kurulum kolaylığı. Bakım, temizlik ve yedek parça temini kolaylığı.

Hattın Makinaları

Otomatik Hamur Kesme Makinası

Bu makine oldukça verimlidir . Hamuru Eşit Mesafelerde Eşit Parçalara böler Ve  Otomatik olarak birinci fermentere aktarıır. Hava Cepleri  Oluşmasını engelleyen paslanmaz çelikten imal edilmiş (80-180) litre kapasiteli hamur kovaya sahiptir Kovanın içinde hamurun akışını kolaylaştırmak için hamuru hareket Ettiren  bıçaklar bulunmaktadır.kestartın dilimleyici ağzı parçanın düzgünlüğünü  Sağlamak için Avrupa alüminyumundan yapılmıştır.salyangoz alüminyumdan, salyangozun ekseni ise sertleştirilmiş kromdan yapılmıştır.Üç poliamid kalıp ile birlikte verilir.Hamurun üzerine un serpmek için bir mekanizma ile donatılmıştır. 30-250 gram arasında Hamur parçasının ağırlığını kontrol Etme imkanı . unun ekonomik bir şekilde serpmesini sağlar ve kesme makinesinin dışına dağılmasını önler. Hamur parçalarının ağırlığı sensör  sayesinde  kontrol edilir Her kesme deliğinide ayrı ayrı bir şekilde , bu da hamur parçasının ağırlığında daha fazla kontrol ve doğruluk sağlar.Sökme, kurulum,bakım ve temizlik kolaylığı ile karakterizedir.Un sprinkler için elektronik kontrol sistemi. Hamur parçalarını saymak için dijital sayaç ile donatılmıştır.

Birinci Fermenter

Keçeden yapılmış konveyör bantlarla çalışır.Yan kapılar ortadan Şeffaf plastik dıştan paslanmaz çelikten yapılmıştır. Çekme Sistemi ile Açılıp Kapatılabilir. Nemi korumak için yanlarda, üstte ve altta Tamamen kapatılmıştır.İç aydınlatma ile Donatılmıştır. Paslanmaz çelikten fazla un için çekmecelerle donatılmıştır. Çoklu hızla çalışan bir motorla çalışır Gerekli fermantasyon süresini kontrol etmek için (inverter)  tarafından kontrol edilir. Konveyör bantları palet yönlendirici (prem) ile  donatılmıştır. Hijyeni korumak için paslanmaz çelik kapak ile birlikte verilir,Ve işçinin Elinin  hareketli veya tehlikeli Parçalara Ulaşmasını Önler.

Otomatik Hamur Açma Makinesi

hamur kolay bir şekilde açılır. hamuru otomatik bir şekilde hava sistemini kullanarak birinci fermenterden alır ve son fermentere teslim eder.hamur piston,sensö , ve kromdan
yapılmış. iticiler yoluyla nakledilir . fazla unu taşıyan
bantlarla ve kromdan çekmecelerle donatılmıştır. açıcı bıçakların taba nı kromdan yapılmış ve yğksek kalınlığa sahiptir , bıçağın bükülmesini engeller ve bıçağın silindir tabanına değmesini sağlar.Hamurun üzerine un serpmek için bir mekanizma ile donatılmıştır,unun ekonomik bir şekilde serpmesini sağlar ve kesme makinesinin dışına dağılmasını önler.makinanın oklavaları sertleşmiş kromdan yapılmıştır (hard chrome).(Aşırı Yük) özelliğine sahip bir anahtarla donatılmıştır.

Son Fermenter

Bu makina , hamur açma makinesinden gelen açılmış yuvarlak hamuru Otomatik bir şekilde alır ardından son dinlendirme bölümünü tamamladıktan sonra ekmeğin pişmesi için tünel fırına teslim eder. kaliteli,esnekli,aşınmaya dayanıklı ve hamurun yapışmayacağı konveyörlerden oluşmaktadır. Dengeleme sürecini en üst düzeye çıkarmak için ortasına özel bir ray monte edilmiştir polisterden oluşan konveyörlerle çalışmaktadır .Yan kapılar ortadan Şeffaf plastik dıştan paslanmaz çelikten yapılmıştır.Çekme Sistemi ile Açılıp Kapatılabilir. iç aydınlatmayla donatılmıştır. paslanmaz çelikten çekmeceler ve fazla unu taşıyan konveyörlerle donatılmıştır. Fermentör,hamur parçalarını doğrudan fırına veya 90-180 derecelik bir hamur dirseği vasıtasıyla teslim eder.

Tünel Fırın

Diesel / LPG ile çalışan gelişmiş bir makinedir.kaliteli bir arap ekmeği üretmek ve ısı dağılımını sağlamak için özel tasarlanmış börülör ile çalışır. birno ve zincir Eşofmanı termokromik malzemeden yapılmıştır.fırın tamamen krom kaplıdır Yanlarda ve kubbede yüksek kaliteli ateş tuğlaları ile inşa edilmiştir.fırının tüm bölümlerini kontrol etmek için bir ana kontrol paneli ile donatılmıştır.Üst ve alt çelik raylarla donatılmış ve konveyör matının hareketini kolaylaştırmak, sürtünmeyi azaltmak ve gürültüyü azaltmak için üzerine huni rayları monte edilmiştir,bu da fırının karolarının ömrünü uzatır. Tüm koruma ve güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Sertleştirilmiş gıda kromu ile kaplanmış hamur transfer aksları.Termal Krom fırın Kaydırakları.fırına hamur teslim bandı Ayarlanabilir soğutma fanı ile donatılmış. fırının köprüsü font maddesinden yapılmıştır,fırının font köprüsü termal kromla Kaplanmıştır buda köprünün ömrünü uzatır.Ek yalıtım için ek ön kapak.fırının Bölümlerinin muhafaza etmek için işi tamamladıktan ve güvenli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra matın söndürülmesini kontrol etmek için özel bir sistemle donatılmıştır.

Ekmek Soğutma Bandı

Fırından çıkan pişmiş ekmek,soğuduktan sonra istifleme yerine geçer. Ekmek soğutma konveyörünün plastik bantları,kullanılabilir alana  göre düz bir şekilde veya yerde 90-180 derecelik şeklinde veya damda asılı bir şekilde yürümektedir.Gerekli alan yetmediği halde spiral Ekmek soğutma konveyörü seçilir.Soğutma konveyörü,uluslararası Sağlık gereksinimlerine uygun malzemelerden yapılmıştır.Soğutma Bandının uzunluğu, hattın kurulumu için belirlenen yere göre uygundur buda tam bir soğutma işlemi sağlar. hız kontrölü imkanı. soğutma  bandının  aşınmasını ve gürültüyü önleyen bandın altında poliamid  Tabanlarla donatılmıştır.

Teknik özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLER PDF

Foto Galeri

Eşsiz bir deneyime hazır olun

Her zaman hizmetinizdeyiz

Bizimle iletişime geçin

Sorularınızı ve yorumlarınızı cevaplamak için buradayız

E-posta

info@hwashtek-tr.com

telefon

+905010088882

adres

Alparslan mah. Hassa çevre yolu TÜRKİYE-HATAY-KIRIKHAN