Turkish
Turkish

Pita Ekmeği Üretim Hattı (KMAJ)

Pita Üretim Hattı (Kmaj)

Bu hat pita (kmaj) ekmeği üretmek için özel olarak tasarlanmıştır. hamur aşaması Başlar ardından kesme  aşamasına geçer. Hamur kesme makinası pita ekmek hamurunu kesmek için özel tasarlanmıştır.ardından birinci dinlendirme aşamasına geçer,14-20 dk arası bir sepetli dinlendirmedir.hamur açma aşaması:hamur açma makinesi yumuşak hamurları açmak için özel olarak tasarlanmıştır.hamur yüzeyine fazla unun püskürtmemesiyle karakterize edilir,ve hamurun yüzeyine püskürtülen un Miktarı çok azdır. Son dinlendirme aşaması, Hamur açma makinesinden açılmış hamurları aldıktan sonra 25-35 dk arası bir son dinlendirme aşamasını bitirip fırına Teslim eder.

Pişirme aşaması,yüksek pişirme sistemine sahip olan tünel fırın,Pita Ekmeğni  pişirmek için özel  olarak tasarlanmıştır. Fırının içindeki pişirme süresi 50-70 saniye arasındadır.soğutma aşaması,fırından çıkan pişmiş ekmek,soğuduktan Sonra istifleme  yerine geçer. Ekmek  soğutma  konveyörünün  plastik bantları kullanılabilir alana göre düz bir şekilde veya yerde 90-180 derecelik şeklinde veya damda asılı bir şekilde yürümektedir.Gerekli alan yetmediği halde spiral ekmek soğutma konveyörü seçilir.

Hattın Makinaları

Hamur Kesme Makinası

Hamur otomatik bir  şekilde kesilir. Hamurun  kesilmesinden ve Temas ettirilmesinden sorumlu kısımlar, gıda özelliklerine uygun Ve hamurun yapışmadığı malzemelerden  yapılmıştır. Hamurun İstenilen ağırlığa göre Kesme  işlemi, Hamurun olgunluğunu Etkilemeyecek şekilde emme yöntemiyle yapılır. Hamur Parçasının ağırlığı dijital olarak kontrol edilebilir ve (50-160) g arasında kalibre Edilebilir.hamur kesme makinesi , Hamurun boyut ve ağırlık olarak Tamamen düzgün ve eşit bir şekilde kesilmesini Sağlayan yüksek hassasiyetle yapılmıştır.hamuru düzgün bir şekilde yuvarlar Bir gıda Krom tank ile donatılmış ve hamurun  yapışmasını önlemek için bir Teflon tabakası ile kaplanmıştır.PLC sistemi tarafından kontrol edilen Değişken hızlı 380 volt elektrik kapasiteli bir  Elektrik  motoru ile Donatılmıştır.Üzerine kurulu bağımsız çalıştırma  anahtarları ile Donatılmıştır. Hamur parçası otomatik olarak  sepetli fermentere teslim edilir.

Dikey sepetli fermenter

Boyut ve alanı kısaltmak için dikey ve yatay sepet sistemiyle çalışır Hamur parçaları Otomatik Olarak açma makinesine teslim edilir Sepetler Kromdan yapılmıştır ve hamurun  yapışmasını  önlemek için keçe ile kaplanmıştır. Yan kapılar ortadan Şeffaf  plastik dıştan Paslanmaz çelikten yapılmıştır.Çekme Sistemi ile açılıp Kapatılabilir Hamuru nemli tutmak için tamamen krom kaplı ve sıkıca kapatılmış Özel bir iç aydınlatma ile donatılmıştır.Paslanmaz çelik alt çekmeceler ile donatılmıştır.Gerekli fermantasyon süresini kontrol etmek için inverter üzerinden değişken hızlı bir motor ile donatılmıştır.Aşırı yük Koruma sistemli  bağımsız bir şalter  ile donatılmıştır. Taşıma sepetlerinin sayısı (220-270) sepettir.

Otomatik Hamur Açma Makinesi

Bu makine sepetli fermenterden gelen hamur toplanrını alır ve bu işlemleri yapar: 1-ezme başlığı:hamur toplarının üstünde az miktarda un püskürterek yuvarlak bir şekilde hamurları açar. 2-yönlendirme: Hamurların otomatik bir şekilde yönünü Değiştirerek birinci açma aşamasından son açma aşamasına yönlendirir hamur iki teflon silindiri arasına girer böylece son açma aşaması istenilen kalınlıkta bitmiş olur,ardından hamurlar son fermentere doğru gider.Hamurla temas eden kısımlar yüksek kaliteli malzemelerden ve gıda güvenliği şartlarında yapılmıştır açma hızını kontrol etmek için eksiksiz bir kontrol paneli ile donatılmıştır.Hamurun Kalınlığını (2-8) mm arası kontrol etme imkanı.Açma makinesinin oklavaları teflondan yapılmıştır.Konveyör bantları yapışmaz malzemeden yapılmıştır.

Son fermenter

Bu makina , hamur açma makinesinden gelen açılmış yuvarlak hamuru Otomatik bir şekilde alır ardından son dinlendirme bölümünü tamamladıktan sonra ekmeğin pişmesi için tünel fırına teslim eder. kaliteli, esnekli aşınmaya dayanıklı ve hamurun yapışmayacağı konveyörlerden oluşmaktadır. Dengeleme sürecini en üst düzeye çıkarmak için ortasına özel bir ray monte edilmiştir polisterden oluşan konveyörlerle çalışmaktadır.Yan kapılar ortadan Şeffaf plastik dıştan paslanmaz çelikten yapılmıştır.Çekme Sistemi ile Açılıp Kapatılabilir. iç aydınlatmayla donatılmıştır.Gerekli fermantasyon süresine sahip bir invertör tarafından kontrol edilen bir kontrol paneli ve çoklu hızl  bir motor ile donatılmıştır. Fermentör,hamur parçalarını doğrudan fırına veya  90-180 derecelik bir hamur dirseği vasıtasıyla teslim eder.

Damlama&basınç cihazı (isteğe bağlı)

Bu makine, farklı ekmek türleri için seçilecek şekilde tasarlanmıştır.Ekmeğin içeriden boşalmasını ve şişmesini önlemek için ayrı küçük dairelerle hamura presleme cihazı,ve Tek bir katman yapar.

Tünel Fırın

Yüksek kaliteli bir pita ekmeği üretmek için mükemmel ısı dağılımı sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış ızgaraları kullanarak gazla çalışan gelişmiş bir makine.fırının içinde mükemmel termal Homojenlik sağlayacak şekilde sıkı bir şekilde yalıtılmıştır ve ısının tutulmasını ve sızdırılmamasını sağlar, bu da yakıt ekonomisini artırır.fırın tamamen krom kaplıdır.Gaz grubu 13 ızgaradan (üstten 10 ızgara, alttan 3 ızgara) Oluşmaktadır.Doğal gaz ve gaz tüpüleriyle çalışır. Izgara gövdesi, Paslanmaz çelik termal 310'dan yapılmıştır ve brülör delikleri,2 milibardan az olmayan bir gaz basıncına dayanan topraktan yapılmıştır.Gaz devresi koruma, emniyet ve güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. fırının tüm Bölümleri için bir kontrol paneli ile donatılmıştır. Kontrol paneli , Fırının bölümlerinin güvenliğini Sağlamak için çalışma tamamlandıktan sonra matı kapatmak için bir zamanlayıcı ile donatılmıştır ekmek,zincir matı üzerinde fırına kolay bir şekilde girer.Dumanın fırının dışına çıkmasını önleyen çift Baca (ön ve arka) ile donatılmıştır. Gürültüyü azaltmak için parçaları arasındaki sürtünmeyi azaltan teknoloji ve malzemelerle yapılmıştır

Spiral Ekmek Soğutma Bandı

Fırından çıkan pişmiş ekmek,soğuduktan sonra istifleme yerine geçer. Ekmek soğutma konveyörünün plastik bantları,kullanılabilir alana  göre düz bir şekilde veya yerde 90-180 derecelik şeklinde veya damda asılı bir şekilde yürümektedir.Gerekli alan yetmediği halde spiral Ekmek soğutma konveyörü seçilir.Soğutma konveyörü,uluslararası Sağlık gereksinimlerine uygun malzemelerden yapılmıştır.Soğutma Bandının uzunluğu, hattın kurulumu için belirlenen yere göre uygundur buda tam bir soğutma işlemi sağlar. hız kontrölü imkanı. soğutma  bandının aşınmasını ve gürültüyü önleyen bandın altında poliamid  Tabanlarla donatılmıştır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK ÖZELLİKLER PDF

Hattın Videosu

daha fazla gör

Foto Galeri

Eşsiz bir deneyime hazır olun

Bizimle iletişime geçin

Sorularınızı ve yorumlarınızı cevaplamak için buradayız

E-posta

info@hwashtek-tr.com

telefon

+905010088882

adres

Alparslan mah. Hassa çevre yolu TÜRKiYE-HATAY-KIRIKHAN